ATATÜRK KÖŞESİ
YOZGAT VE SORGUN SON DAKİKA HABER

 

Duyuru

DUYURU PANOMUZ

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ


KARABALI KÖYÜ SON DAKİKA HABER

İLETİŞİM İÇİN:

kr66kr@hotmail.com

KURUCUSU

KAZIM KASIMOĞULLARI************

SİVAS ŞEHİTLERİ

TÜRKÜ SEVDASI

REKLAMLARBULUR SONDAJ HACI ALI ALTIN TAS VE OGULLARI CEP: 0535 253 59 38 YER YOZGAT YAMACLI VE BOGAZLIYAN

SUYA ULASAN TEK YOL BULUR SONDAJ.!


  Karabalı Köyü Birinci Yaz Şenlikleri Yapıldı

  Paylaş

  karabalininradyosu

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 820
  Yaş : 36
  Nerden : YOZGAT SORGUN KARABALI KÖYÜ
  Kayıt tarihi : 05/10/08

  default Karabalı Köyü Birinci Yaz Şenlikleri Yapıldı

  Mesaj tarafından karabalininradyosu Bir Perş. Tem. 22, 2010 12:13 pm

  Karabalı Köyü Birinci Yaz Şenlikleri Yapıldı
  YOZGAT - Sorgun'un Karabalı köyü birinci Yaz Şenlikleri yapıldı.
  Ankara Karabalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve Avrupa Karabalılar Derneği'nin de katkılarıyla hazırlanan şenliklere İl Genel Meclisi Başkanı Üzeyir Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Genel Meclisi Üyesi Çağlayan Yıldız, CHP İl Başkanı Ali Keven, Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, Belencumafakılı Belediye Başkanı İhsan Telli, CHP İlçe Başkanı Veli Çelik, davetliler ve Karabalı köylüleri katıldı.
  Ozan İrfani'nin sunuculuğunu yaptığı ve yurt dışında yaşayan Karabalıların özellikle büyük rağbet gösterdiği şenliklerin açılış konuşmasını yapan Ankara Karabalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Enver Arslan, ilkini bu yıl düzenledikleri şenliklerin bundan böyle aralıksız devam edeceğini söyledi.
  Arslan, köyün 2 bini aşan nüfusunun yarısından fazlasının yurt dışında yaşadığını, düzenlenen bu şenliklerin gurbet olayını ortadan kaldırmak, Alevi Kültürü’ nün gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade etti.
  Arslan “İlimden gelmeyen yolun sonu karanlıktır. Bu felsefe her zaman barışı, kardeşliği, 72 millete aynı nazar ile bakmayı hedef alan, sevgi yönü insan olan bir inancı, kültürü kapsamaktadır. Bu kültürün içinde ibadet olarak Cem vardır. Cemevi vardır. Bizde Devletimizden Cemevimizin yapılması yolunda adım atmalarını bekliyoruz. Uğruna nice şehitler verdiğimiz bu güzel vatanda barış içinde, kardeşçe yaşamaya sonsuza dek devam etmek istiyoruz” dedi.
  Arslan, şenliğin düzenlemesinde emeği geçen Ankara Yenimahalle Belediyesine, Sorgun Belediyesine, Bahadın Belediyesine, Belencumafakılı Belediyesine, Almanya Karabalı Köyü Derneği'ne ve emeği geçen diğer kişilere teşekkür etti.
  Yapılan konuşmaların ardından Aşık Gülabi, Ozan Sinemi, Aşık Mustafa Sayılır, Hasan ve Cansu Temur söyledikleri birbirinden güzel türkülerle şenliğe katılanların neşeli dakikalar geçirmelerini sağladılar.


  desdeklerinizi bekliyorum....!!!


  İLETİŞİM İÇİN:

  turku.sevdasi@hotmail.com.tr

  kr66tv@gmail.com

  karabalininradyosu@mynet.com

  WEB ADRESLERİM:

  http://www.karabalininradyosu.tr.gg

  http://karabalininradyosu.forummum.com

  http://www.livestream.com/kr66tv

   Forum Saati Paz Şub. 26, 2017 12:19 pm